Autocenzura
Odată ajunsă la facultate am aflat ce înseamnă comunicarea student-profesor. În liceu apelam rareori la o astfel de comunicare autentică, însă acum, poate şi cu puţin noroc că am ales facultatea asta, trăiesc pe deplin sentimentul identificării cu cei ce ne pregătesc (idei, sentimente, concepţii). Sunt însă reţinută când vine vorba de propriile trăiri şi experienţe. De asta refuz să mă împrietenesc cu profesorii pe facebook. Sau pe twitter. Aş[…]